Co pokazuje Yanosik?

Co pokazuje Yanosik?

Otóż Yanosik zbiera informacje od jednych kierowców i przekazuje je innym. Oprócz ostrzegania o wypadkach i korkach Yanosik informuje również o fotoradarach, kontrolach Generalnej Inspekcji Transportu Drogowego czy patrolach policji.

Co lepsze Yanosik czy Google Maps?

Obie nawigacje mają swoje zalety. W przypadku Yanosika wciąż są to kapitalne oznaczenia wszelkiego rodzaju fotoradarów, kontroli policji itd. Krótko mówiąc, nawigacja daje nam wszystko czego potrzebujemy. Ale wydaje się, że Google Maps są wciąż lepszą nawigacją samą w sobie.

Ile kosztuje korzystanie z Yanosika?

Dawid Nowicki z Yanosika zapewnia: „Aplikacja Yanosik była, jest i będzie bezpłatnym rozwiązaniem. Nie zamierzamy tego zmieniać. Kierowcy korzystający z darmowej aplikacji Yanosik mogą zatem spać spokojnie, gdyż opłaty dotyczą jedynie nowego produktu”. Pozbycie się reklam z aplikacji ma swoje konsekwencje.

Czy korzystanie z Yanosika jest legalne?

Podczas kontroli Policji, uruchomiona aplikacja Yanosik nie może być jednak podstawą do ukarania kierowcy, gdyż nasze prawo nie zabrania używania tego typu aplikacji ani urządzeń (Yanosik dostępny jest także w formie urządzenia z aplikacją lub urządzenia z samymi przyciskami i komunikatami dźwiękowymi).

Czy Yanosik pokazuje korki?

Yanosik obiecuje skrócenie czasu przejazdu, lepsze wyznaczanie tras i bardziej efektywne omijanie korków. Tak jak dotychczas nawigacja ma prowadzić w trybie dynamicznym i wyświetlać mapę z widokiem natężenia ruchu (im ciemniejszy kolor drogi tym wolniejsza jazda).

Czy Yanosik to dobra nawigacja?

Twórcy aplikacji informują, że pierwsze testy nawigacji po poprawkach są bardzo dobrze oceniane przez grono zaufanych użytkowników. Podobno nawigacja ma być lepsza od Google Maps. Aplikacja Yanosik niebawem ma też działać w samochodowym Android Auto.

Co lepsze od Yanosika?

Yanosik z czasem doczekał się konkurencji, m.in. aplikacji Waze, Rysiek lub Coyote. Pierwsza z nich również dysponuje znaczną liczbą użytkowników i ma większość funkcji znanych z Yanosika (bez kamery). To właśnie z Waze płyną komunikaty o sytuacjach na drodze, wyświetlane w Mapach Google.

Co jest lepsze od Google Maps?

Aplikacja mobilna MapQuest ma więcej funkcji niż narzędzie internetowe. MapQuest pod niektórymi względami jest lepszy niż Google Maps, oferując funkcje i usługi, których Google nie daje. Jednak ma w porównaniu z tym narzędziem także wady, np. mniej dokładnie planuje trasy czy rzadziej się aktualizuje.

Czy Yanosik pobiera dużo internetu?

Polscy kierowcy wjeżdżając na teren tych krajów mogą nadal komunikować się za pomocą aplikacji bądź korzystać z zalet nawigacji Yanosika. – Yanosik wymaga „włączonego” Internetu i pobiera dane z sieci. A aplikacja średnio wymaga pobrania ok. 4 MB na każde 100 km trasy.

Czy Yanosik jest za darmo?

Aplikację można pobrać za darmo ze sklepu Google Play i zaraz po instalacji możemy od razu przystąpić do korzystania.

Gdzie Yanosik jest nielegalny?

Używanie takich aplikacji teraz będzie karane. W nocy 28 kwietnia w Niemczech zacznie obowiązywać znowelizowane prawo dotyczące przepisów drogowych.

Czy Yanosik jest legalny w Czechach?

I to nie tylko na narty. Yanosik wybrał dobry moment na rozszerzenie zasięgu swojego systemu wzajemnego ostrzegania kierowców. Wraz z rozpoczęciem ferii zimowych system udostępniono na terenie Czech i Słowacji.