Ile kalorii ma fasolka szparagowa gotowana?

Ile kalorii ma fasolka szparagowa gotowana?

100 gramów fasolki szparagowej to tylko 37 kalorii i 0,2 grama tłuszczu. Jak wszystkie produkty roślinne, fasolka nie zawiera cholesterolu. Ponadto w 100 gramach znajduje się 7,6 g węglowodanów, z czego sacharoza stanowi tylko 0,5 g, za błonnik już 2,6 g.

Ile należy gotować fasolkę szparagową?

Od momentu, kiedy zawrze woda, gotuję zielona fasolkę od 10 do 20 minut. Im fasolka młodsza, tym szybciej się gotuje. Trzeba próbować w trakcie, wyłowić jedna lub dwie i zjeść. Fasolkę przelewam przez sito, lekko polewam zimna woda, żeby zatrzymać proces gotowania i nakładam.

Czy solic wodę do gotowania fasolki szparagowej?

Na kilogram żółtej fasolki szparagowej należy przygotować garnek z ok. 2 l wody. Płyn przyprawiamy 2 łyżeczkami soli i ewentualnie, dla lepszego smaku, 1 łyżeczką cukru. Żółtą fasolkę szparagową gotujemy do miękkości ok.

Jak gotować fasolkę szparagową żeby byla zielona?

Żółtą fasolkę gotuje się od 5 do 15 minut, natomiast zieloną około 15–20 minut. Ten czas odnosi się do młodej fasolki szparagowej, starszą gotujemy trochę dłużej, sprawdzając jej miękkość. Ugotowaną fasolkę odcedzamy i podajemy z ulubionymi dodatkami.

Ile solić fasolkę szparagową?

Jak ugotować fasolkę szparagową żółtą

  1. Fasolkę szparagową żółtą trzeba obrać i oczyścić.
  2. Wrzucam fasolkę do zimnej wody.
  3. Na 500 g fasolki, potrzebne są około 2 litry wody, 1 łyżka cukru i 1 łyżeczka soli.

Czy gotowana fasolka szparagowa tuczy?

Czy fasolka szparagowa tuczy? Nie! Fasolka ma niską kaloryczność (27 kcal w 100 g), stąd postrzegana jest jako znakomity składnik jadłospisu diet odchudzających. Ze względu na niski indeks glikemiczny fasolka szparagowa zajmuje również ważne miejsce w diecie dla cukrzyków.

Ile waży 100g fasoli po ugotowaniu?

Po całonocnym namoczeniu i ugotowaniu do miękkości (takiej konsystencji jak fasolka z puszki) 100g fasoli powiększyło swoją wagę do 220g. Z tego wynika, że wartość kaloryczna ugotowanej fasoli to 155kcal/100g.

Jak długo gotować fasolka szparagowa czarna?

Oczyszczone strączki należy wrzucić do gotującej się wody. Czas gotowania fasolki szparagowej liczymy od ponownego jej zagotowania (powinno to trwać 10-15 minut). Ugotowaną fasolkę odcedzamy i podajemy z ulubionymi dodatkami.

Jak długo gotować fasolkę szparagową w szybkowarze?

Smaczną fasolkę szparagową, która jest dodatkiem do różnych dań obiadowych, ugotujesz w szybkowarze w 2 minuty! Jeśli fasolka jest cienka, dokładnie tyle czasu potrzebujesz, aby ugotować ją w tym urządzeniu. Jeśli strączki są grubsze, czas gotowania należy wydłużyć o 15-30 sekund.

Jaka zalewa do fasolki szparagowej?

Do wrzącej wody wrzucić przygotowaną fasolkę szparagową i od momentu wrzenia wody gotować 8 minut. W między czasie przygotować zalewę: na 1 litr wody dodać pół łyżeczki soli i ćwierć łyżeczki kwasku cytrynowego (lub soku z cytryny).

Czy fasolę solimy do gotowania?

Fasolę zawsze solę po ugotowaniu, wtedy ma miękką skórkę w innym razie, jeśli posolicie w czasie gotowania, będzie gotowała się dłużej i stanie się twardsza.

Jak przyrządzić fasolę szparagowa?

Sposób przygotowania:

  1. Odciąć końcówki fasolki i ją wypłukać. Przełożyć do garnka i zalać zimną wodą. Dodać łyżeczkę soli.
  2. Ugotowaną fasolkę odcedzić.
  3. Na patelni roztopić masło. Dodać bułkę tartą i smażyć do momentu, aż bułka lekko się przyrumieni. Dodać szczyptę soli i fasolkę.
  4. Podawać od razu.